Site içi Seo Nasıl Yapılır

Site içi Seo adından da anlaşıldığı gibi site içine yapılan işlemdir. Makalenizi yazmış olduğunuz sayfa üzerinden diğer bir sayfa üzerine geçiş ya da bağlantı verilen link çıkışlarına veya birbirlerine bağlantı sağlamaya site içi seo denmektedir.

Site içi Seo’yu nasıl yaparız?

Diyelim ki siteniz üzerinde şu anda paylaşmış olduğumuz Site içi Seo Nasıl yapılır konuyu yazıyoruz. Bu konu içerisinde bahsetmiş olduğumuz Seo kelimesini ya bir kategori’ye ya da başka bir makaleye geçiş yapabilmek için link veriyoruz. Bu işlem site içi seo anlamına denk gelmektedir. Site içi Seo’nun web sitelerimiz için önemi oldukça yüksektir. Kendi sayfalar arasında referans yazısı olarak ifade edilen bu site içi seo işlemi sayesinde alt sayfalarımız güçlenmekte ve google üzerinde de ön sıralama çıkmasını sağlamaktadır. Bu işlem genel olarak profesyonel olarak yönetilen her site de görebilmek mümkündür. Sizler de bir web sitesi açmış ve başarılı olabilmek istiyorsanız site içi seo ‘yu doğru zamanda ve doğru şekilde kullanırsanız faydalarını göreceksiniz.

SEO bir web sitesinin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. SEO ‘yu tek bir cümleyle anlatmamız imkansız olsa da kısaca açıklamak gerekirse, Google gibi arama motorları üzerinde ön sıralarda yer alabilmemiz ve daha iyi konumlara yükselebilmemiz açısından gerekli olan maddeler ve hatta listenin başında yer almaktadır.

Seo nun en temel yapısı budur. Sitenizin bir nevi oluşumu haritası ve yapısını tasarlamaktır site içi SEO bu oluşumu yaptıktan sonra sitenizi Webmaster Tools a yani Google Webmaster Araçlarına tanıtarak sitenizin ilk seosunu yapmış olursunuz.

Hızlı indekslenmesini ve Google size eksik ve fazlalıklarınızı gösterip Sitenizi analiz etmenizi sağlayacaktır. Google verdiği İpuçlarını dikkate alın birde PageSpeed olayını dikkatle inceleyiniz. Sitenizi daha kaliteli hale getirmenize yardımcı olacaktır

Lütfen Yazımıza Yorum Bırakın