İçerik Optimizasyonu Nedir Nasıl Hazırlanır

Web sitenizi, zirvede tutmanızı sağlayan en önemli kaynak özgün ve güncel içeriklerden oluşur. Sitenizi Google’da hit yapabilmeniz için en önemli yardımcınız SEO’dur. İçerik Optimizasyonlarını kullanırken yalnızca siteyi ziyaret eden kullanıcıları değil, SEO’yu da hedeflemeniz, baz olarak almanız gerekmektedir.

İçerikleri Optimizasyon Ederken Kullanacağımız SEO Araçları

  • Google Adwors Anahtar Kelime Planyacı
  • HubSpot’s Blog Topic Generator
  • BuzzSumo
  • Ahrefs Content Explorer
  • Impactana
  • Keyword Tool
  • BuzzBundle
  • Yoast WordPress SEO

İçerik Optimizasyonu İçİn Kullanabileceğiniz Araçlar

Google Adwors Anahtar Kelime Planyacı

Google Adwors Anahtar Kelime Planyacı, içerik ve anahtar kelime uygulaması olarak ilk önemli adımımızdır. İçerik üreticileri ile reklam verenleri oldukça ilgilendiren bir araçtır. Alt başlıkları belirlemede ve rekabeti yüksek olan, en çok aranan anahtar kelimeleri kullanmada iyi bir yardımcıdır. Daha az aranan kelimeler hedeflenip kullanılarak anahtar kelimeye yönelme önemli bir avantajdır. Bizden ya da farklı bir SEO firması tarafından SEO danışmanlığı hizmeti aldığınızda ise tüm çalışmalarınız daha kurumsal olacaktır.

HubSpot’s Blog Topic Generator

Türkçe’ ye uygun olmayan bu uygulama optimizasyonda kullanacağımız önemli araçlardan biridir. İçerikteki hedef kelimeleri belirleyip İngilizceye çevirerek uygulandığında olumlu sonuçlar vermektedir.

BuzzSumo

Yeni bir uygulama olmasına rağmen oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.Bu uygulamada aynı zamanda içeriklerinizi, paylaşımlarınızı analiz ve kontrol etme imkanınız da olmaktadır.

Ahrefs Content Explorer

Ahrefs Content Explorer, BuzzSumo’dan sonra gelişmiş, backlink ve site, içerik analizleri konusunda Dünya’da en çok kullanılan araçlardan biri olmaya başlamıştır.

Impactana

Bu uygulama ücretli olup, sitenize girdiğiniz içeriklerin ne kadar paylaşıldığını, ne yorumlar aldığını, nerelerde paylaşıldığını gösterir.

Keyword Tool

Keyword Tool, 2015 senesinden itibaren ücretli bir araç olmasına rağmen, ücretsiz, free uygulamaları da mevcuttur. Oldukça kullanışlı olan bu araç, aynı zamanda Türkçe destekli, ve Türkçe seçeneklidir. Sizlere anahtar kelime ve alt başlık seçenekleri hakkında bilgi de verebilmekte.

BuzzBundle

Bu uygulama ile, formlarda, sosyal paylaşım sitelerinde anahtar kelimeleriniz ile ilgili bütün detayları bulup yardım almanız mümkün.

Yoast WordPress SEO

Bu uygulama, anahtar kelimeleri bulduktan sonra, checklist yapmanıza yardımcı oluyor.

 

Lütfen Yazımıza Yorum Bırakın