Fred Google Algoritma Güncellemesi

  • Hedef: Tek amacı reklamlardan ve ortaklık programlarından gelir sağlamak olan düşük kaliteli arama sonuçlarını ayıklamak

Google’ın en önemli algoritma güncellemeleri arasında yer alan Fred, Google tarafından onaylanmış olan ama detaylarına değinilmemiş bir yeniliktir. Google, Fred’in sadece site yöneticisi kılavuzunu ihlal eden siteleri hedef alan bir algoritma güncellemesi olduğunu belirtmiştir. Fakat etkilenen siteler üzerinde yapılan araştırmalardan yola çıkarak en çok darbeyi sadece reklamlardan ve ortaklık programlarından gelir elde etmek amacıyla oluşturulmuş düşük kaliteli blogların aldığı tespit edilmiştir.

Tehlikeli Durumlar

  • Düşük kaliteli reklam odaklı içerikler
  • Ortaklık programlarına odaklanmış zayıf nitelikleri içerikler

Güvende Kalmanın Yolları 

  1. Google’ın kılavuzlarını incelemelisiniz. Bu belki biraz garip gelebilir ama Google’ın site yöneticileri kılavuzlarını ve arama kaliteli kılavuzlarını gözden geçirmek Fred’ten korunmak için iyi bir başlangıç adımıdır.
  2. Zayıf içeriklere dikkat etmelisiniz. İnternet ortamında pek çok site reklam göstermektedir. Fred’in hedefinde reklamlar değil zayıf içerikler vardır. Bu nedenle sitenizi zayıf içeriklere karşı baştan aşağı gözden geçirmeli ve düşük kaliteye sahip içerikleri güncelleyerek faydalı bilgilerle donatmaya çalışmalısınız.

İçerikleri güncellemeye çalışırken bir şeyi unutmamalısınız. Bazı sorgular için kısa sayfalar da fazlasıyla işe yaramaktadır. Bu nedenle hedeflediğiniz anahtar kelimede ihtiyacınız olan kelime miktarına dikkat etmelisiniz. Böylece bir sayfayı aşırı optimize etmek gibi bir hataya düşmez ve aynı zamanda eksik optimizasyon yapmış olmazsınız.

Burada yer alan güncellemelerin her birisi Google tarafından yayınlanmış en önemli olanlardır. Bu bilgilerden yararlanarak bu algoritmalardan etkilenmeden yolunuza devam edebilirsiniz. Elbette bunun için biraz da şansa ihtiyacınız olacaktır. Google aramalarında varlığınızı kaybetmek istemiyorsanız her algoritmayı yakından takip etmeye özen göstermelisiniz.

Lütfen Yazımıza Yorum Bırakın