En İyi WordPress Seo Eklentileri

Wordpess Türkçe anlamı ile içerik yönetim sistemi anlamını taşımaktadır. Bu hazırlanan sistem için hazır bir şekilde sunulan bu platforma girin kişilerin tamamıyla makale yazma ve düzenleme gibi paylaşımlar yapabildiği hazır site olarak adlandırılan bir platformdur.  Kişilerin belirlenen standartların dışında aynı zamanda farklı alanlarda yüksek bir potansiyele sahip olmaları da yine gelişmiş bu platform içinde kesindir. Hazırlanan bu sistemde geliştirici olarak kullanılan özel eklentiler de vardır. Mesela kişilerin seo uyumlu makaleleri için hazırlanan yayınlarını özel bir eklenti sayesinde düzenlenebilmesidir. En iyi wordpress seo eklentileri bu platform içinde çeşitlilik göstererek yer alır. Kişi dilediği eklentiyi kendi bünyesinde bulunan wordpress platformuna indirir ve kurar. Gerekli hazırlıklardan sonra yapılan paylaşımlar Google sıralamasındaki yerini almaktadır.  En iyi wordpress seo eklentileri olarak size sunulan düzenlemeler wordpress sayfasında en popüler kullanıma salip olan eklentiler olarak seçilmiştir.

 

En iyi wordpress seo eklentileri olarak belirlenen bu tür eklentiler sadece yazıların özelliklerini değil, aynı zamanda ortam düzenleyici olarak paylaşılan resim ve videoların da tanınmasında Seo ayarlarının yapılmasında uygulanan özel formüller içermektedir. Hazırlanan bu sistemler dünya üzerinde kullanım oranına göre ortalama olarak %85 bir orana sahiptir. Bu sebeple hazırlanan yazılımların ve paylaşımların düzenlenmesinde büyük etki yaptığı açık bir delil olarak gösterilebilmektedir. Şayet böyle bir eklentiniz yok ise ve paylaşılan yazılarınızda Seo çalışmaları tamamlanmadı ise yazılarınızın index alıp sıralamaya girme şansı kesinlikle yoktur.

 

1- WordPress SEO by Yoast

 

Sıralama olarak ilk sırada yer alan WordPress Seo by Yoast hazırlanan yazıların özelliklerine göre bir çalışma yapmasıdır. Yapılan optimizasyonlara yardımcı olarak büyük bir hizmet ağı sağlamaktadır. Eklentinin kendini üst sıralara çıkarması ise sitenizin sayfa analizlerini yapmak, hazırlanan H1 başlıklarınızı ve meta etiketlerinizi Seo çalışması içine almaktır. Belirlenen linklerin ve sayfanın XML site haritasının düzenlenmesi gibi görevleri mevcuttur. Sosyal medya bağlantılarını ve sitenizin özel dosyalarını düzenleme gibi hizmetleri de bu eklentiden alabilirsiniz.

 

2- All-In-One SEO Pack

 

En iyi wordpress seo eklentileri arasında üst sıralarda yer almayı başaran bu eklenti ise sitenizde yayınlanan yazıların arama motorlarındaki etkilerini arttırmaktadır. Hazırlanan yazıların konu başlıklarını arama motorlarına entegre etme gibi özelliği bulunan bu eklentinin, aynı zamanda hit seviyelerini ölçüp takip eden Google Analytics desteği ile birlikte ortak çalışma özelliğide mevcuttur. Hazırlanan paylaşımlardaki URL ve sayfa linklerindeki ayarlamaları düzenler, içinde bulunan API özelliği ile bunların tamamlanması sağlar.

 

3- Google XML sitemaps

 

Her sitenin Google bünyesinde hazırlanacak yazılar dışında birde sitenin yazılarının indekslenmesi için bir site haritası oluşturması gerekmektedir. En iyi wordpress seo eklentileri arasında bulunan bu eklenti ile sizlerde WordPress platformunda bulunan sitenizin XML sitemap özelliğini karşılar. Bu sistem sayesinde hazırlanan tüm yazılar hemen diğer arama motorlarındaki sıralamasını belirler. Hazırlanan ve eklenti sayesinde size sunulan site haritasını tek yapmanız gereken arama motorlarınca hazırlanmış webmaster panellerine eklemek olacaktır.

 

4- External Links

Sistem içinde bazı eklentiler vardır ki sizin sitenizden başka bir yere link çıkışları vermenizi sağlar. Bu sebeple hazırlanan eklentiler içinde En iyi wordpress seo eklentileri olarak bildirdiğimiz bu eklentiyi kullanmanızda yarar olacaktır. Bunun için yapmanız gereken ise link çıkışlarını “nofollow” olarak ayarlamaktır. Bunun için gerekli tüm yardım ise eklentinin sosyal medyalar için hazırlanmış bölümüdür. Sizlerde bu tür eklentilerde çıkışların değişimini yapmayı ihmal etmeyin.

Lütfen Yazımıza Yorum Bırakın